Słów kilka o ….

W 2014 roku zauważyliśmy duży potencjał w mieszkańcach Nowej Soli i Powiatu Nowosolskiego, którzy starają się przepięknie ozdabiać swoje balkony, domy, przydomowe ogródki, czy działki. Stwierdziliśmy, że inicjatywy i pomysłów nie brakuje, lecz jest problem z nabyciem nietypowych i kolorowych roślin. Stąd też postanowiliśmy, żeby zapełnić przysłowiową „lukę” tak, aby pomóc spełnić marzenie o przepięknym przydomowym ogródku. Wspólnie z Urzędem Miejskim w Nowe Soli podjęliśmy to wyzwanie. Z perspektywy czasu można stwierdzić, że w 2015 roku udało się to niespodziewanie dobrze.

Pierwszy kiermasz „Zielone Ogrody nad Odrą” zorganizowaliśmy w dniach 9-10 maja 2015 roku. Rzeczywiście spotkał się on z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego miasta, okolicznych miejscowości oraz południowej części regionu. Dlatego wraz z Urzędem Miejskim w Nowej Soli zadecydowaliśmy, że kiermasz stanie się imprezą cykliczną, organizowaną dwa razy do roku – wiosną oraz jesienią. Edycja wiosenna organizowana jest w pierwszą sobotę i niedzielę po 1-szym maja, a przed tzw. „zimną Zośką i zimnymi ogrodnikami”. Natomiast edycję jesienną organizujemy w połowie miesiąca września. Zawsze dokładamy starań aby oferowane przez Wystawców rośliny były zróżnicowane pod względem gatunkowym oraz wpisywały się w obecne trendy. Oprócz roślin na kiermaszu oferowane są również produkty związane z ogrodnictwem oraz zdrową i ekologiczną żywnością, tą regionalną, jak i z innych części Polski.

Zastanawiacie się Państwo może dlaczego wybraliśmy termin majowy?

No cóż, bliskie są naszym sercom ludowe porzekadła: „Za świętą Zofiją pola w kłos wybiją”, „Święta Zofija kłosy rozwija. Od pokoleń sprawdzają się przy uprawie i pielęgnacji roślin.

Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni, że organizowany dwa razy do roku kiermasz, cieszy się coraz większą popularnością wśród Odwiedzających oraz Wystawców!

Więcej informacji

Nowa Sól miasto na fali

Mosir Nowa Sól

Sunrise